Aktualności
Kalendarz 2020/21
Projekty
Konkursy
W naszej szkole...
Sport i zdrowie
Na lekcjach historii
Samorząd Uczniowski
Zajęcia dodatkowe
PCK
Karta Rowerowa
Dziecięce Spotkania Muzyczne
Skansen
Szkolne Koło Misyjne
Sukcesy naszych uczniów
Nauczanie wczesnoszkolne
Wolontariat w szkole
Projekt "Razem Raźniej"
PROCEDURA COVID-19
Koncepcja Pracy Szkoły
Wizja i Misja Szkoły
Dyrekcja
Pedagog szkolny
Psycholog
Świetlica
Biblioteka
Dokumentacja szkolna
Ochrona Danych Osobowych
Historia SP 59
Druki do pobrania
Ubezpieczenie
Czas trwania lekcji
Profilaktyka - Cyberbezpieczeństwo
Stypendia-PRYMUS
Informacja
Główny Inspektor Sanitarny
Bezpieczna szkoła
Zajęcia zdalne
Wykaz podręczników na rok szkolny 2020/2021
Terminarz spotkań z rodzicami 2020/2021
Opłaty za obiady
Stołówka
Nabór do klasy pierwszej
Gazetka szkolna
Czy nasze dziecko może już iść do szkoły?
Nabór do klas II - VIII
Kontakt
  Gościliśmy w naszej szkole...

Marcin Prus był wielokrotnym reprezentantem Polski w siatkówce, złotym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów, złotym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów, oraz czterokrotnym Mistrzem Polski w siatkówce. Dzisiaj jest znanym i cenionym dziennikarzem, współpracuje z radiem oraz telewizją, jest twórcą artykułów sportowych o tematyce siatkarskiej.
 
W szkolnym spotkaniu wzięło udział prawie 300 uczniów, którzy chcąc uhonorować gościa zrobili mnóstwo plakatów poświęconych życiu i karierze sportowej siatkarza. Siatkarz był wzruszony powitaniem, a szczególnie wykonanym przez Karolinę Dębczak z klasy VI b, swoim sobowtórem w skali 1:1. Spotkanie rozpoczęło się od niespodzianki dla finalistów tegorocznej III edycji Wewnątrzszkolnej Ligii Czwórek, bowiem odebrali oni medale z rąk Marcina Prusa, a laureaci konkursu na „Najlepsze zgłoszenie Ligowe” otrzymali nagrody rzeczowe. 

Marcin Prus motywował i zachęcał uczniów do ciężkiej pracy, dzięki której mogą stać się jeszcze lepszymi. Wspominał dom rodzinny, trenerów, swoją drogę do sukcesów sportowych, dzielił się ciekawostkami i anegdotami sportowymi. Pan Krzyżanowski opowiadał o początkach swojej kariery od nauczyciela w szkole, do trenera reprezentacji Polski. Na uczniach duże wrażenie zrobiły medale zdobyte przez Pana Prusa wraz z reprezentacją. . Przez chwilę wybrani uczniowie mogli poczuć się, jak mistrzowie świata z medalami powieszonymi na szyjach. Następnie siatkarz odpowiadał na przygotowane przez uczniów pytania, rozdawane były autografy i robiono pamiątkowe zdjęcia. W drugiej praktycznej części spotkania na sali gimnastycznej wybrani uczniowie mieli okazję uczestniczenia w treningu prowadzonym przez Marcina Prusa. Była rozgrzewka i mnóstwo różnorodnych ćwiczeń, które uczniowie bardzo ambitnie wykonywali, by doścignąć umiejętnościami trenera. Na końcu części praktycznej odbył się konkurs. Nagrodami były koszulka, plecak oraz zegarek z limitowanej serii promującej Mistrzostwa Świata. 

Pierwsze miejsce zdobyła Iga Szczygieł z klasy IIIa, drugie miejsce Karol Chyla z klasy Va, trzecie miejsce Mateusz Starziczny z klasy IVa. Każdy uczestnik treningu z Marcinem Prusem otrzymał koszulkę z logo akcji: „Lubię Siatkę” oraz smycz. Uczniowie bardzo serdecznie podziękowali Marcinowi za świetną lekcję siatkarskiego warsztatu.

 
  
 
Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa 59 w Katowicach 2011/2012.
Code: www.paskud.pl, Design: www.nearlyoutsiders.com