Aktualności
Kalendarz 2020/21
Projekty
Konkursy
W naszej szkole...
Sport i zdrowie
Na lekcjach historii
Samorząd Uczniowski
Zajęcia dodatkowe
PCK
Karta Rowerowa
Dziecięce Spotkania Muzyczne
Skansen
Szkolne Koło Misyjne
Sukcesy naszych uczniów
Nauczanie wczesnoszkolne
Wolontariat w szkole
Projekt "Razem Raźniej"
PROCEDURA COVID-19
Koncepcja Pracy Szkoły
Wizja i Misja Szkoły
Dyrekcja
Pedagog szkolny
Psycholog
Świetlica
Biblioteka
Dokumentacja szkolna
Ochrona Danych Osobowych
Historia SP 59
Druki do pobrania
Ubezpieczenie
Czas trwania lekcji
Profilaktyka - Cyberbezpieczeństwo
Stypendia-PRYMUS
Informacja
Główny Inspektor Sanitarny
Bezpieczna szkoła
Zajęcia zdalne
Wykaz podręczników na rok szkolny 2020/2021
Terminarz spotkań z rodzicami 2020/2021
Opłaty za obiady
Stołówka
Nabór do klasy pierwszej
Gazetka szkolna
Czy nasze dziecko może już iść do szkoły?
Nabór do klas II - VIII
Kontakt
  Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

Wszystkie dzieci obejrzały przedstawienie pt „Bajkowy kogel-mogel” przygotowane przez klub „Zabawy z fantazją”, działający pod kierunkiem pani Barbary Pyki. Następnie wychowawczynie i uczniowie klas pierwszych zaprosili przedszkolaki na wspólne zajęcia do swoich klas, aby mogły przez jedną godzinę lekcyjną poczuć się uczniami. Dzieci zostały podzielone na cztery grupy i uczestniczyły w następujących zajęciach:
 
  • W klasie Ia - zajęcia matematyczne z p. Anną Kwiecień.

  • W klasie Ib – zajęcia plastyczne z p. Ewą Dubas.

  • W klasie Ic – zajęcia rytmiczno – ruchowe z p.Agnieszką Dróżdż.  W klasie IIa – zajęcia przyrodniczo – muzyczne z p. Barbarą Pyką.

Przedszkolaki aktywnie współpracowały ze starszymi kolegami. Na pamiątkę otrzymały zakładkę do książki wykonaną przez pierwszaki. Mamy nadzieję, że podobało im się wnaszej szkole. Zapraszamy do nas od września. Film z przedstawienia można już obejrzeć na bibliotecznym kanale You Tube: www.youtube.com/user/Biblioteka59 Zachęcamy także do obejrzenia zdjęć z uroczystości. Więcej – na stronie internetowej biblioteki szkolnej! Pierwszaki złożyły „Przyrzeczenie Czytelnika”, ślubując książce szacunek oraz częste korzystanie z jej rad i mądrości. Każde dziecko zostało pasowane gęsim piórem na Czytelnika, otrzymało także pamiątkowy dyplom. W tym tygodniu każda klasa odwiedziła szkolną książnicę, aby poznać Regulamin biblioteki, układ zbiorów, zobaczyć gazetkę oraz wystawę książek przygotowaną specjalnie dla najmłodszych. Samodzielny wybór książki dostarczył wielu uczniom sporo emocji, mamy też nadzieję, że będą wytrwale czytać przez cały okres nauki w naszej szkole. Jedną z nagród motywujących maluchy do czytania jest możliwość wypożyczenia do domu pluszaczka-czytaczka, na co dzień zamieszkującego biblioteczne półki. Po przeczytaniu i oddaniu trzech książek, wybraną zabawkę można na kilka dni wziąć do domu. Grzeczni i wytrwali czytelnicy mogą również pobawić się na miejscu kolekcją smerfów podarowanych przez jednego z absolwentów. Życzymy wielu wrażeń podczas przygody z czytaniem! 
  
 
Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa 59 w Katowicach 2011/2012.
Code: www.paskud.pl, Design: www.nearlyoutsiders.com