Pasowanie na czytelnika

Uczniowie i uczennice  klas pierwszych naszej szkoły mieli dziś szczególny dzień. Odświętnie ubrani pomaszerowali pod opieką wychowawczyń do auli, gdzie czekała ich niespodzianka- uroczyste pasowanie na czytelnika. Zgodnie z założeniami kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom", nasza szkoła promuje kształtowanie nawyków czytelniczych już od najmłodszych lat życia dziecka. Starsze klasy brały  udział w "Tygodniu Czytania" oraz w Wiosennej Zbiórce Książek. Zwyczajem już są wizyty starszych uczniów w świetlicy szkolnej, połączone z czytaniem młodszym dzieciom fragmentów ulubionych baśni, powieści i opowiadań. Nauczyciele włączają się w tę akcję, polecając ciekawe tytuły, nowości, prezentując audiobooki, by krzewić w uczniach miłość do literatury pięknej. Zwyczajem naszej szkoły jest ścisła współpraca z Filią nr 25 Biblioteki Miejskiej w Katowicach, dokąd uczęszczamy na lekcje biblioteczne, prezentacje multimedialne, konkursy i quizy. Wszystko to owocuje coraz większą świadomością czytelniczą naszych dzieci. Dziś uroczystość pasowania na czytelnika prowadziła Pani Aleksandra Badura- Woźniak- bibliotekarka oraz opiekun Szkolnego Klubu Młodego Aktora Pani Barbara Pyka. Uczniowie klasy III a zaprezentowali wspaniały spektakl pt. "Królewna Śnieżka", we współczesnej interpretacji, wzbudzając co chwila wśród widowni wybuchy śmiechu, a także sami się dobrze bawiąc. Po części artystycznej nastąpiło właściwe "pasowanie" i rozdanie dyplomów pierwszakom. W prowadzeniu i oprawie uroczystości pomagali uczniowie starszych klas, członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki oraz uczniowie klas piątych, zaangażowani w przygotowanie scenografii przedstawienia. Przejęte pierwszaki, pasowane gęsim piórem na pewno już w najbliższy poniedziałek udadzą się do biblioteki, która otworzyła dla nich swe podwoje. Życzymy miłej wycieczki w świat wyobraźni!

O "Pasowaniu na Czytelnika" możesz przeczytać także na stronie naszej biblioteki szkolnej, w Galerii można obejrzeć zdjęcia z imprezy. Zapraszamy!