"Wszystkie kolory świata"

Dołączyliśmy się do akcji UNICEF-u  pod hasłem „Wszystkie Kolory Świata”, organizując w szkole uroczystość o charakterze charytatywnym połączoną ze śpiewem,  wystawą, tańcami i zbiórką funduszy przeznaczonych na szczepionki dla dzieci z najuboższych krajów Afryki. Do akcji przygotowywaliśmy się od prawie dwóch miesięcy, a głównymi moderatorkami i reżyserami przedsięwzięcia były Panie Ilona Pająk oraz Barbara Pyka. Występ uświetniły popisy chóru pod kierownictwem pani Joanny Dzierżon- Pietras. Dzieci własnoręcznie uszyły ponad sześćdziesiąt szmacianych laleczek, przedstawicielek wszystkich krajów świata. Każda z nich otrzymała specjalną metryczkę zawierającą imię, kraj pochodzenia, datę narodzin. Na stronie internetowej oraz w trakcie prezentacji multimedialnej mogliśmy podziwiać wspaniałe prace,  lalki reprezentujące wiele narodowości - miękkie i kolorowe cudeńka. Cena zakupu lalki wynosiła od dziesięciu złotych wzwyż - to koszt jednej szczepionki dla dziecka z  Czadu. Impreza zintegrowała nauczycieli, rodziców, dzieci i całą lokalną społeczność. Zbiórkę prowadzili ojcowie naszych uczniów - pracownicy radia, a zaszczyciło nas swoją obecnością wielu ważnych gości, którym na sercu leżał los dzieci z ubogiego afrykańskiego kraju. Barwne widowisko zaprezentowało tradycje  i kulturę wielu krajów świata- poprzez tańce, oryginalne stroje oraz chóralny i indywidualny śpiew uczniów oraz absolwentów naszej szkoły.   Po raz kolejny pokazaliśmy, jak dobre efekty daje współpraca całego grona pedagogicznego oraz zainteresowanych akcją osób. Wszystkim zaangażowanym w organizację zbiórki, wspaniale występującym dzieciom oraz niezawodnym Rodzicom serdecznie dziękujemy!