Idą Święta - Nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj!

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

• Sprawiają ogromną, najszczerszą radość dla odbiorcy.
  • To szansa, by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem, gdy na nie spoglądamy.
  • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób, do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
  • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
  • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
  • To naprawdę łatwe i fajne.

POWODY DLA KTÓRYCH REALIZUJEMY KAMPANIĘ:

• Pragniemy zaprosić całą Polskę do działania polegającego na wysłaniu kartek świątecznych swoim najbliższym.
  • Chcemy podkreślić wyjątkowość łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w który bardzo ważna rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.
  • Zachęcamy, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.
  • Jesteśmy przekonani, że w świecie cyfrowym bardzo ważne jest kultywowanie rodzinnych tradycji.
  • To doskonała okazja do aktywizacji mieszkańców miast, wsi, członków instytucji, przestrzeni miejskich, sektorów edukacji oraz sportu, zaangażowania władz.

REZULTATY JAKICH SIĘ SPODZIEWANY:

• Polskie rodziny aktywnie wspierają ideę dzielenia się życzeniami, poprzez tradycyjne pisanie kartek świątecznych.
  • Najmłodsi są świadomi różnicy pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością cyfrową – wygenerowaną często z gotowych wzorów.
  • Dzięki wyraźnemu zaangażowaniu, podtrzymana zostaje więź, nawet z najdalszymi członkami rodzin.
  • W naturalny sposób wzrasta zaangażowanie całych rodzin na rzecz świadomego bycia bliżej siebie.
  • Dominować zaczyna chęć sprawienia niespodzianki, wywołania czystej radości poprzez efekt zaskoczenia, a także kreatywność.
  • Najmłodsi zyskują umiejętność własnoręcznego napisania kartki, a nawet stworzenia jej od podstaw.
  • Dzieci poznają historię swojej rodziny.
  • Dzieci wiedzą, jaką drogę przebywa kartka świąteczna wysłana w tradycyjny sposób. Dzieci poznają miejsca w Polsce i na świecie, w których mieszkają ich najbliżsi. Dzieci znają adres zamieszkania swoich najbliższych.

kartka_400_03