Współpraca z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego

Z radością zatem powitano możliwość  wykazania swoich kompetencji zawodowych oraz zaprezentowania umiejętności dydaktycznych poprzez współpracę z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Od lat nasza placówka otwiera swoje podwoje dla studentów rożnych kierunków, umożliwiając odbywanie praktyk pedagogicznych, wnoszących powiew świeżości i uatrakcyjniających szkolną rzeczywistość entuzjazmem adeptów zawodu nauczycielskiego. Tym razem Dyrekcja pozytywnie odpowiedziała na propozycję współpracy w ramach asystenckich praktyk śródrocznych, realizowanych przez studentów  pierwszego roku studiów I stopnia na kierunku Pedagogika. Od października bieżącego roku naszą szkołę raz w tygodniu odwiedzają grupy studentów, prowadząc obserwacje zajęć z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, a także zapoznając się z bazą materialną i dydaktyczną szkoły, rozmawiając z dziećmi i nauczycielami. Zajęcia te mają pomóc studentom w świadomym wyborze swojej specjalności pedagogicznej. Mamy nadzieję, że praktyki w naszej szkole dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń i zaowocują wyborem drogi zawodowej nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Już teraz obserwujemy żywe zainteresowanie naszą jakże trudną i odpowiedzialną, ale radosną i satysfakcjonującą pracą z dziećmi. Liczymy na dalszą satysfakcjonującą współpracę i życzymy w wszystkim studentom jak najtrafniejszego wyboru drogi życiowej.