Tydzień czytania

Organizatorkami przedsięwzięcia pod hasłem „Humor w literaturze dla dzieci” były polonistki: p. Monika Mik, p. Barbara Śmigasiewicz oraz bibliotekarka, p. Aleksandra Badura-Woźniak.
Program obchodów tego szczególnego tygodnia rozpoczęła wycieczka kl. IV b, IV c oraz grupy uczniów związanych z Klubem Przyjaciół Biblioteki na 2. Targi Książki dla Dzieci w Krakowie.

Relację z wycieczki oraz wiele zdjęć znajdziecie na stronie biblioteki szkolnej (przejście przez zakładkę BIBLIOTEKA).
04. 06. klasy młodsze wzięły udział w Konkursie Pięknego Czytania, w którego zorganizowaniu pomagały wychowawczynie klas młodszych: p. Barbara Pyka oraz p. Joanna Moskal. Wyłoniono Mistrzów Pięknego Czytania na poziomie klas I, II i III, a pani wicedyrektor Bożena Wall wręczyła nagrody.
05. 06. odbył się konkurs recytatorski, podczas którego wesołe wiersze recytowali uczniowie klas IV-VI. W jury zasiadła również p. dyrektor Katarzyna Mikoda, która też wręczyła nagrody zwycięzcom.
06. 06. Klub literacko-poetycki zaprosił uczniów klas młodszych i starszych na przedstawienie „Jaś i Małgosia forever”, będące swobodną adaptacją baśni braci Grimm, dokonaną przez dzieci.
W tym czasie nauczyciele czytali głośno swoim wychowankom podczas lekcji, a uczennice kl. 5a przygotowały dla dzieci ze świetlicy szkolnej głośne czytanie „Koszmarnego Karolka” z podziałem na role. Sprzedawano gazetkę okolicznościową, sporządzono wystawę książek „Co nas śmieszy?”, wyeksponowano w holu szkoły informacje dla rodziców na temat roli głośnego czytania dzieciom, mamy więc nadzieję, że każdy znalazł w programie coś godnego zainteresowania.