Kalendarz 2018/19
Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019
Terminarz spotkań z rodzicami 2018/2019
Opłaty za obiady i mleko
Nabór do klas II - VII
Ósmoklasista
  „KIBICUJĘ FAIR PLAY”

W pierwszym etapie konkursu, który polegał na przygotowaniu prezentacji, zdobyliśmy maksymalną ilość punktów i zakwalifikowaliśmy się do finału.

Komisja oceniała stroje z elementami charakterystycznymi dla danego kraju, dekoracje, okrzyki, taniec oraz inne rzeczy wymyślone i przygotowane przez grupę kibiców.

Naszą prezentację zrobiliśmy w formie transmisji sportowej ekipy TV Rai Sport. Włoska dziennikarka sportowa przekazywała wspaniałą atmosferę i waleczność wszystkich grających drużyn w trakcie Euro 2016 oraz opisywała grupę włoskich kibiców przybyłą z Werony, Pizy, Wenecji.

Zaprezentowała się Julia i Romeo na balkonie, królowa Bona - która dbała o dietę piłkarzy serwując im zdrowe warzywa, włoscy restauratorzy przygotowali znane na całym świecie dania pizzę i spaghetti. Aby włoscy zawodnicy w trakcie rozgrywek czuli się jak u siebie w domu, kibice przywieźli krzywą wieżę z Pizzy, a gondolierzy symbol Wenecji – gondolę.

Wśród naszych kibiców był śpiewak operowy, tenor Luciano Pavarotti, który odśpiewał „O sole mio”,  a wprost ze światowej stolicy mody Mediolanu przyjechała modelka Bianca Balti.

Aby kibice mogli szybko zregenerować swoje struny głosowe nadwyrężone dopingowaniem drużyn, z włoskiej lodziarni przywieziono lody włoskie.

Grupa taneczna zaprezentowała się we włoskim tańcu Tarantella, a cheerleaderki układem tanecznym zagrzewały grające drużyny do walki.

Nasi kibice przygotowali  piosenkę oraz okrzyki sportowe w języku włoskim.

Zaprezentowaliśmy także żywego super-bohatera z nadzwyczajnymi zdolnościami czyli maskotkę Mistrzostw Europy – Super Victora.

Do finałowego etapu konkursu zakwalifikowało się 7 szkół reprezentujących Rosję, Francję,  Anglię, Portugalię, Irlandię, Polskę no i nasza szczęśliwa drużyna włoska.

Zadaniem każdej z grup kibiców było zbiorowe układanie puzzli na czas, slalom i rzuty karne do bramki podzielonej na 6 pól różnie punktowanych oraz quiz wiedzy o Euro 2016 z pytaniami o różnym stopniu trudności.

W drugim etapie konkursu zdobyliśmy maksymalną ilość punktów.

Oceny grup kibiców dokonała komisja złożona z przedstawicieli Urzędu Miasta Katowice, Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz Rady Psychologów i Pedagogów Szkolnych.

W konkursie na najlepszą grupę kibiców

okazaliśmy się najlepsi i zajęliśmy

1 miejsce!!!

img376

Szkolę reprezentowała grupa kibiców: Nadia Płaszczyk, Lena Bochner, Alicja Brodzik, Anna Twardowska, Katarzyna Borecka, Paulina Wilczek, Dominika Grela, Hubert Wilsz, Oliwia Budarczyk, Barbara Gibińska, Wiktoria Ha, Iga Świądrowska, Martyna Gołuszka, Paweł Łopaciuk, Zuzanna Serda, Bartosz Stefański, Mikołaj Kleta, Mateusz Sterc, Oliwier Spyra, Kuba Biczysko.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie naszej prezentacji, w wykonanie strojów, rekwizytów, w naukę układów tanecznych oraz włoskich okrzyków – bardzo dziękuję i

gratuluję wygranej !!!

Ilona Pająk