Kalendarz 2018/19
Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019
Terminarz spotkań z rodzicami 2018/2019
Opłaty za obiady i mleko
Nabór do klas II - VII
Ósmoklasista
  Dzień Praw Dziecka

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do obchodów II Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, podejmując dnia 20 listopada różne inicjatywy. W różnych miejscach szkolnych korytarzy były ustawione plansze z zapisanymi prawami dziecka. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej rozmawiali na lekcji o podstawowych prawach dziecka oraz obowiązkach, które łączą się z posiadaniem tych praw. Np. „Mam prawo do edukacji- mam obowiązek odrabiać zadanie domowe”. ‘Mam prawo do zabawy – bawię się tak, by nie zakłócać domownikom ich prawa do odpoczynku”. Odgrywano scenki dramowe, dyskutowano. Następnie dzieci w każdej klasie wykonały zespołowo papierowy balon. Na czaszy balonu przyklejono prawa, wg dzieci najważniejsze dla nich. W koszu balonu były zaczepione sylwetki dzieci z różnych kontynentów.  Końcowym efektem było zawieszenie  11 balonów w holu szkoły, które  niosły  przesłanie o prawach dzieci na całym świecie.

W klasach IV-VI zorganizowano apel pod hasłem „Ja mam prawa, ty też masz prawa”, na którym zostały przypomniane starszym uczniom prawa dziecka. Prowadząca zwróciła uwagę na fakt, że dzieci często nie przestrzegają praw swoich koleżanek i kolegów. W związku z tym każda klasa otrzymała zadanie polegające na wypisaniu, w jaki sposób dane prawo jest łamane przez rówieśników. Np. „prawo do edukacji” – rozmawianie, przeszkadzanie na lekcji utrudniające naukę innym uczniom. Efektem pracy grupowej w klasach były sylwetki dzieci z wypisanym prawem dziecka oraz konkretne przykłady łamania tych praw przez uczniów.

Inicjatorami obchodów II Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w szkole byli nauczyciele:

Barbara Pyka, Ewa Tomsia.

dzien_praw_dziecka_1024

male1