Kalendarz 2018/19
Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019
Terminarz spotkań z rodzicami 2018/2019
Opłaty za obiady i mleko
Nabór do klas II - VII
Ósmoklasista
  Katowickie Prezentacje Biblioteczne

Wydarzenie zorganizowano z okazji trzech rocznic: 150-lecia Katowic, 70. urodzin Pippi oraz 25-lecia Wydawnictwa Literatura.

Uczniowie mogli kupić ciekawe książki w promocyjnych cenach, a także poprosić pisarza

o autograf. Spotkanie z twórcami było dużym przeżyciem dla dzieci, a byli to: Paweł Beręsewicz, Agnieszka Ginko, Barbara Kosmowska, Joanna Papuzińska, Katarzyna Ryrych, Zuzanna Orlińska, Paweł Wakuła.
W holu prezentowały się biblioteki publiczne, proponując przy tym zabawy związane z literaturą
i nie tylko, częstując czekoladowymi dukatami oraz urodzinowym tortem Pippi. Prowadzone były także konkursy: na sobowtóra Pippi, najsilniejszą dziewczynkę świata oraz najbardziej pomysłowe stoisko biblioteczne.

W sali Parnassos uroczyście wręczono nagrody Guliwera za najciekawsze książki dla dzieci Agnieszce Ginko i Barbarze Kosmowskiej. Na koniec aktorka Edyta Jungowska czytała dzieciom fragmenty książki o przygodach Pippi oraz rozmawiała z uczestnikami spotkania.

Impreza była kolorowa i wesoła jak literacka postać z książek Astrid Lindgren. Jedynie salonik pisarza otwarty był nieco za krótko, gdyż nie wszyscy zdążyli zdobyć autografy.

biblioteka_640