Zdrowe Śniadania

Uczniowie naszej szkoły już piąty raz brali udział w akcji prozdrowotnej pod hasłem „Zdrowe śniadania”, koordynowanej przez nauczycielkę wychowania fizycznego, Panią Ilonę Pająk. Nasza szkoła dużą wagę przywiązuje do prawidłowego stylu odżywiania się, co jest szczególnie istotnie w wypadku młodego, rozwijającego się organizmu każdego ucznia. Z tego powodu nauczyciele przeprowadzają pogadanki na lekcjach wychowawczych, zachęcając dzieci do spożywania pięciu porcji warzyw i owoców dziennie. Rodzice wypełniają specjalne ankiety, w których bada się stopień świadomości prozdrowotnej i znajomości zasad prawidłowego żywienia dzieci. Szkolny sklepik wprowadza do asortymentu świeże owoce i naturalne wyciskane soki, wzbogaca ofertę o nabiał i smakowite kanapki, które konkurują skutecznie z batonami i chipsami, tak lubianymi przez uczniów. W każdy wtorek i w jeden wybrany losowo dzień nauczyciele sprawdzali, czy w ramach drugiego śniadania znajduje się składnik warzywny (ogórek, pomidor, rzodkiewka, sałata) lub owocowy-banan, jabłko, mandarynka… Trzeba przyznać, że po podsumowaniu akcji okazało się, że mamy w szkole wielu „witaminowych smakoszy”. Niektórzy złote medale otrzymali po trzeci raz z rzędu! Do rywalizacji przystąpiły również całe klasy, otrzymując za zwycięstwo puchary. Zwyciężyły klasa I b i 4a. Serdecznie gratulujemy!