Wszystkie Kolory Świata

Dnia 27 lutego, w poniedziałek cała społeczność naszej szkoły mogła cieszyć się wynikami zbiórki publicznej na rzecz dzieci z Sierra Leone w Afryce. Dołączyliśmy się do akcji UNICEF-u pod hasłem „Wszystkie kolory świata”, organizując w szkole uroczystość o charakterze charytatywnym połączoną ze śpiewem, wystawą, tańcami i zbiórką funduszy przeznaczonych na szczepionki dla dzieci z najuboższych krajów Afryki. Do akcji przygotowywaliśmy się od prawie dwóch miesięcy. Dzieci własnoręcznie uszyły ponad pięćdziesiąt szmacianych laleczek, przedstawicielek wszystkich krajów świata. Każda z nich otrzymała specjalną metryczkę zawierającą imię, kraj pochodzenia, datę narodzin. Na stronie internetowej oraz w trakcie prezentacji multimedialnej mogliśmy podziwiać wspaniałe prace, lalki reprezentujące wiele narodowości- miękkie i kolorowe cudeńka. Cena zakupu lalki wynosiła od dziesięciu złotych wzwyż- to koszt jednej szczepionki dla dziecka z Sierra Leone. Udało nam się zebrać aż 5670 złotych. Wszystkim zaangażowanym w organizację zbiórki, wspaniale występującym dzieciom oraz niezawodnym Rodzicom serdecznie dziękujemy!