Kalendarz 2018/19
Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019
Terminarz spotkań z rodzicami 2018/2019
Opłaty za obiady i mleko
Nabór do klas II - VII
Ósmoklasista
  IX Śląska Biesiada Dziecięca

Dzieci były ubrane w stroje śląskie lub miały ich elementy (korale, galandy, czapki górnicze). Każda biesiada ma swoje konkretne cele, takie jak: integracja środowiska uczniowskiego i nauczycielskiego, kultywowanie tradycji i zwyczajów śląskich, pielęgnowanie tradycji Biesiady Śląskiej i poznawanie zabaw śląskich. Jak co roku na Biesiadzie nie brakowało śmiechu, niespodzianek i …. śpiewania, tańcowania, jedzenia - jak to zawsze na urodzinach bywa. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie nauczania zintegrowanego: Oliwia Budarczyk z klasy III A, Iga Szczygieł z klasy III A, Piotr Wróbel z klasy III A, Kamil Wojtek z klasy IIIA i Marta Śmigasiewicz z klasy III B. Hasło tegorocznej Biesiady to „Geburstag u ciotki Hildy”. Biesiadę rozpoczęło wspólne oglądania filmu autorstwa Marka Szołytska pt. „Geburstag – tradycja świętowania urodzin”. Po projekcji, wszystkie małe Ślązaczki udały się na salę gimnastyczną, gdzie maiły do wykonania zadania w grupach. Każda z grup miała przygotować coś dla solenizantki ciotki Hildy. Jedni mieli udekorować stół, zapakować prezenty, napisać życzenia urodzinowe po śląsku, zrobić prezent. Po wykonaniu zadań rozpoczęło się świętowanie, tańcowanie, jedzenie kołocza i wspólne śpiewanie.