Pasowanie

W tym dniu w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas I. Przewodnicząca szkoły Maja Fuss, powitała zebranych gości: Panią Dyrektor Katarzynę Mikodę, nauczycieli wychowawców, rodziców i uczniów. Pierwszoklasistów solidnie przeegzaminowała starsza koleżanka Natalia Jędrzejek, która wcieliła się w rolę poważnej pani profesor. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, odpowiadali na pytania dotyczące zdobytej już w szkole wiedzy i tym samym udowodnili, że są gotowi, by złożyć uroczyste ślubowanie i stać się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 59 im. Jana Matejki w Katowicach.  Pasowanie na ucznia przez panią dyrektor "wielkim ołówkiem" - było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Kontynuacją tego wyjątkowego dnia było przejście do kościoła, gdzie podczas uroczystej Mszy Św. zostały poświęcone tornistry pierwszaków. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.