Kalendarz 2020/21
PROCEDURA COVID-19
Terminarz spotkań z rodzicami 2020/2021
  Dziecięce spotkania muzyczne

Uczniowie naszej szkoły od lat korzystają z niezwykle miłej możliwości uczestnictwa w koncertach organizowanych w pobliskiej Szkole Muzycznej II stopnia im. K. Szymanowskiego. 4 stycznia br. spotkaliśmy się tam na koncercie p. „Kolędujmy Maleńkiemu” w wykonaniu uczniów tej szkoły- kwartetu instrumentów dętych blaszanych, uczennic Wydziału Rytmiki, Chóru Męskiego oraz duetu akordeonowego. Koncert prowadziła Pani Profesor Mirosława Knapik, wprowadzając rys historyczny wykonywanych utworów, a także ucząc kultury odbioru muzyki, czemu nasi uczniowie sprostali niemal doskonale. Koncert rozpoczął się o godzinie 10.45, odświętnie ubrani w galowe stroje zasiedliśmy na sali. Miłą atmosferę zainicjował występ kwartetu instrumentalnego, a następnie żywa pantomima pod hasłem „Świąteczne metamorfozy”. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać mistrzowskich wykonań popularnych i mniej znanych kolęd i pastorałek, przy czym niektóre utwory wykonywaliśmy wspólnie z chórami. Na zakończenie koncertu nagrodziliśmy występujących gromkimi brawami. Z niecierpliwością czekamy na kolejną okazję spotkania w Szkole Muzycznej, gdyż korzystamy z niebywałej możliwości nabycia kultury muzycznej, co jest niezwykle istotne w naszych współczesnych, zabieganych czasach.